15 Şubat 2015

Ücretsiz Foto-Video Düzenleyici Programlar


AVC  - Any Video Converter

Mobil ve PC ortamındaki Video format türlerinin birçoğunu destekleyen yazılım ile avi, mpeg gibi uzantıları daha az yer kaplayan flv veya mpeg-4 gibi çeşitli formatlara çevirebilirsiniz. (convert) 
Any Video Converter - free video editing software
any video converter
Dönüştürme işleminden sonra yüksek yada orta kalite istediğiniz medya ortamına göre video çıkış alabilirsiniz Ayrıca convert edilen videoya üzerinde kesme (cut) özelliği ile videoyu parçalara bölüp, istemediğiniz görüntüleri atabilir basit ve yeterli düzeyde video kurgu yapabilirsiniz. Programın ses (audio) paneli üzerinden de ses dosyalarını diğer ses formatlarına dönüştürebilirsiniz. Yazılımın, Türkçe dil özelliği mevcuttur. Programı ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Lightshot

Bu program ve eklentisiyle internet üzerinde gördüğünüz tüm görselleri (sağ tuş engeli olanlar dahil) Jpeg ve PNG gibi farklı formatlarda bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz görselleri kendi site, sosyal medya hesabınıza yükleyebilir, benzer görselleri Google üzerinde arayabilirsiniz görsel araması olarak kullanabilirsiniz.
Lightshot - screen capture tool
Lightshot

Ayrıca görselin istediğiniz yerini çerçeve aracı ile seçebilir, istemediğiniz bölümü seçim dışı bırakabilirsiniz. Seçim aracı açık iken açılan iletişim kutusu içindeki metin, kalem ve renk paneli ile sosyal medyada için “caps” üretebilir, görsel üzerine metin yazabilirsiniz. Yazılımın, Türkçe dil özelliği mevcuttur. Programı ücretsiz indirmek için tıklayınız.

DownloadHelper - Mozilla Firefox

Mozilla eklentisi olarak çalışan program ile Youtube ve benzeri birçok video içerik sitesindeki film, dizi v.s. görüntüleri seri şekilde bilgisayarınıza indirip sonrasında toplu seyredebilirsiniz. 
DownloadHelper - Firefox extension
DownloadHelper
Eklenti ile ortalama görüntü kalitesinde 640-480 piksel videoları, mpeg-4 ve flv uzantılı kaydedebilirsiniz. Mozilla araç çubuğunun sağ üst köşesinde kırmızı bir imleç olarak beliren eklenti,  eğer sitedeki kayıt HD yükleme ise görüntüyü, HD kalitesinde indirmektedir. Eklentiyi ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.